Контактна інформація

АДРЕСА: Українa
18015, Черкаси, Гоголя, 315 к.1
        E-mail:  
audit24@i.ua
 
+38 (0472) 54-32-62
+38 (067) 472-37-49
+38 (050)  443-09-63
+38 (096) 242-81-94
+38 (063) 377-09-46
 
Все, що ви хотіли дізнатися про електронне адміністрування ПДВ, але боялися запитати
Актуальні консультації

elektronne-administruvanya-PDVЕлектронний рахунок відкривається платникові податків Казначейством автоматично на безоплатній основі. Для платників, що застосовують спеціальний режим оподаткування, відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку за результатами діяльності. Електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС направляє Казначейству. У такому реєстрі вказуються найменування або прізвище, ім'я і по батькові платника податків, податковий номер або номер і серія паспорта, ІНН і дата реєстрації платника. Датою здійснення платником податків операцій з використанням електронного рахунку є дата реєстрації його платником податку (для платників податків, зареєстрованих до 1 січня 2015 року, - 1 січня 2015 року).

Нагадаємо, електронні рахунки у банку платникам ПДВ відкриють автоматично з 1 січня 2015 року.

У разі анулювання реєстрації платника залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній, остаточний розрахунок з бюджетом таким платником здійснюється з власного поточного рахунку на електронний рахунок. Якщо залишок перевищує суму податкових зобов'язань, такі суми повертаються з бюджету за заявою платника податків. У разі повторної реєстрації особи платником податків йому відкривається новий електронний рахунок.

Платник податків має право зареєструвати податкові накладні і розрахунки коригування в Реєстрі на суму податку, обчислену по встановленій формулі. ДФС обчислює суму і публікує на офіційному сайті алгоритми розрахунку. Якщо сума менша, ніж сума податку в накладній, яку платник повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму з поточного рахунку на електронний.

Якщо після постачання товарів змінюється сума компенсації їх вартості, суми податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника і одержувача товарів підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в Реєстрі.

Суми податку, вказані в деклараціях, перераховуються до бюджету або на спеціальний рахунок з електронного рахунку. У разі недостатності засобів на електронному рахунку:

1) платник податків перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунку;

2) Казначейство перераховує кошти в межах залишку на такому рахунку.

Якщо платником податків, що застосовує спеціальний режим оподаткування у сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства, за результатами звітного періоду задекларовані суми податку, що підлягають сплаті до бюджету і на спеціальний рахунок, кошти з електронного рахунку перераховуються до бюджету, а після розрахунку в повному об'ємі з бюджетом - на спеціальний рахунок такого платника.

Розрахунок з бюджетом у зв'язку з представленням уточнювального розрахунку і сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податків з поточного рахунку до відповідного бюджету. Помилково або надмірно зараховані до бюджету кошти повертаються платникові податків на поточний рахунок.